Silence (internetlinks)

Silence
Vorig jaar ging de film Silence in première, een film over het gelijknamige boek van de Japanse auteur Shusaku Endo.

Deze film gaf veel stof tot discussie en analyse. Hierbij enkele internetlinks:

Interviews met Martin Scorcese
* Diederik van Hoogstraten (NRC): https://www.nrc.nl/nieuws/2017/02/07/silence-maken-was-een-pelgrimage-6572819-a1545004
*Nick Pinkterton (Film Comment): http://www.filmcomment.com/article/martin-scorsese-silence-interview/
* Hollywood Reporter: http://www.hollywoodreporter.com/features/martin-scorsese-interview-death-drug-addict-silence-953300
* James Martin S.J. (America. The Jesuite Magazine) http://www.americamagazine.org/faith/2016/12/10/full-transcript-martin-scorsese-discusses-faith-and-his-film-silence
* Interview met James Martin S.J. (Crux) https://cruxnow.com/interviews/2016/12/07/father-james-martin-on-movie-silence/

Recensies film
* Peter Debruge, Variety: http://variety.com/2016/film/reviews/silence-review-martin-scorsese-1201935391/
Thomas S. Hibbs, National Review: http://www.nationalreview.com/article/445194/silence-movie-martin-scorsese-shusaku-endo-novel-christianity-japan-statism-review
* Kyle Smyth, NY Post (negatief): http://nypost.com/2017/01/10/martin-scorseses-silence-is-in-big-trouble-before-it-even-opens/

* Jen Yamato, The Daily Beast:
http://www.thedailybeast.com/articles/2016/12/18/silence-scorsese-s-flawed-frustrating-white-savior-tries-to-save-japan-from-itself.html
* Christian Post: http://www.christianpost.com/news/silence-a-challenging-story-of-christian-persecution-in-old-japan-173063/
* Christianity Today: http://www.christianitytoday.com/ct/2016/december-web-only/silence-whispers-loudly-of-christs-love.html
* IndieWire: http://www.indiewire.com/2016/12/silence-review-martin-scorsese-andrew-garfield-1201753851/
* Gregory Wolfe: https://imagejournal.org/2017/01/06/listening-to-silence/
* http://www.americamagazine.org/arts-culture/2017/01/10/andrew-garfield-played-jesuit-silence-he-didnt-expect-fall-love-jesus?utm_content=buffer44ea7&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
* Atlantic: https://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2016/12/martin-scorsese-silence-theology-art-jesuits/510827/
* Telegraph: http://www.telegraph.co.uk/films/0/silence-review-scorseses-brutal-spiritual-epic-will-scald-succor/?WT.mc_id=tmg_share_tw
* James Martin S.J. (American Magazine): http://www.americamagazine.org/arts-culture/2017/01/18/fr-james-martin-answers-5-common-questions-about-silence
* Ron Kubsch, http://theoblog.de/silence/29598/
* Theologenblog: Film “Silence” door theologische bril (Koert van Bekkum, Arnold Huijgen, Hans Burger), http://www.rd.nl/opinie/theologenblog-film-silence-door-theologische-bril-1.1378913 


Recensies boek
* https://www.visdief.nl/recensie-stilte-shusaku-endo/
* http://over-boeken.blogspot.nl/2013/09/stilte-shusaku-endo.html
* Dale M. Coulter (FirstThings): https://www.firstthings.com/blogs/firstthoughts/2017/01/shsaku-ends-silence-and-faithfulness
* Roy Peachy  (First Things) https://www.firstthings.com/web-exclusives/2016/12/the-troubling-legacy-of-shsaku-ends-silence